شهرداری فردوس

نسخه آزمایشی

۹۷ درصد فضای سبز شهر فردوس از آب غیرشرب آبیاری می‌شود

شهردار فردوس همزمان با برگزاری جشن شهر و شهروند عنوان کرد : طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز شهر فردوس تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال حاضر ۹۷ درصد فضای سبز از آب غیر شرب آبیاری می‌شود.

 
 ۹۷ درصد فضای سبز شهر فردوس از آب غیرشرب آبیاری می‌شود
شهردار فردوس گفت: طرح جداسازی آب شرب از فضای سبز شهر فردوس تاکنون ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی داشته و در حال حاضر ۹۷ درصد فضای سبز از آب غیر شرب آبیاری می‌شود.

 مهندس حلاج‌مقدم در جشن بزرگی که به مناسبت هفته شهر و شهروند و گرامیداشت روز شوراها در پارک دلگشای این شهر برگزارشد اظهار داشت: در 4 سال گذشته 55 هزار اصله نهال در کمربند سبز فردوس و سطح شهر غرس شده و با تحقیقات و کارشناسی انجام شده، گونه‌های مقاوم و ثمرده گیاهان دارویی در برابر کم آبی و مناسب با شرایط آب و هوایی فردوس شناسایی و در سطح پارکها و فضاهای سبز کاشته شده که به مرحله بازدهی رسیده است.

آسفالت یک میلیون مترمربع از معابر شهر فردوس
وی آسفالت یک میلیون مترمربع از معابر فرسوده سطح شهر، جذب 5 هزار تن قیر، اجرای 4 و نیم کیلومتر کانال سرپوشیده جمع‌آوری آبهای سطحی شهر با اعتبار یک میلیارد تومان و شفاف سازی عملکرد مالی شهرداری را از جمله اقدامات مهم شهرداری در 4 سال گذشته برشمرد و بیان کرد: شهرداری الکترونیک را در تمام حوزه‌های شهرداری پیاده کردیم و در راستای شفاف‌سازی درآمدها و هزینه‌های شهرداری هر 6 ماه عملکرد مالی شهرداری در جراید چاپ می‌شود.

کسب رتبه برتر استان توسط شهرداری فردوس در چند سال متوالی
حلاج مقدم از کسب مقام‌های  برتر استانی شهرداری فردوس در چند سال متوالی در حوزه‌های مختلف خبر داد و گفت: سال گذشته از میان 400 شاخص شهری با کسب امتیاز بالا در استان مقام برتر را به دست آوردیم و در بخش حمل و نقل و ترافیک و کاهش تصادفات از طرف فرماندهی انتظامی استان به عنوان شهرداری برگزیده معرفی شدیم.

وی کسب رتبه برتر در سال 95 در بخش توسعه فضای سبزشهری و پدافند غیر عامل و در سال 94 در حوزه توسعه و عمران شهری در استان را از دیگرموفقیت‌های شهرداری فردوس برشمرد که با همکاری خوب مردم و همدلی اعضای شورای شهر میسر شده است.

شهردار فردوس خاطرنشان کرد: طرح تفکیک پسماندهای خشک قابل بازیافت از مبداء از سال گذشته شروع شده و مردم می‌توانند در راستای سالم سازی محیط زیست زباله خشک خود را به ایستگاه‌های ثابت سطح شهر و یا خودروهای سیار تحویل و متناسب با آن کالا و یا وجه نقد دریافت کنند.

ورودی‌های فردوس ساماندهی می‌شود
وی با اشاره وضعیت نامناسب ورودی‌های شهر تاکید کرد: طراحی ورودی‌های شهر مراحل پایانی خود را می‌گذراند و با تعریف افق شهر فردوس به عنوان شهر پاک اقداماتی نیز در این راستا انجام شده است.

مهندس حلاج مقدم با بیان اینکه شهرداری 230 خدمت از قبل از تولد تا پس از مرگ به شهروندان ارائه می‌دهد افزود: تمام تلاش کسب رضایت نسبی مردم در انجام تکالیف و ارائه خدمات است و مردم نیز با مشارکت در امور شهر از طریق پرداخت عوارض و دادن مشاوره در راستای مدیریت شهری، زمینه خدمات و امکانات بیشتر شهری را فراهم آوردند.

مدیران مشکلات حوزه کاریشان را به شورا منتقل کنند
رئیس شورای شهر فردوس نیز با اشاره به اینکه اعضای شورا در راستای پیگیری و رفع مشکلات مردم 50 دیدار با مسئولان استانی و کشوری داشته‌اند افزود: اعضای شورا با آگاهی کاملی که از مشکلات مختلف مردم تمام تلاششان در راستای کاهش و رفع این مشکلات است که ضروری است مدیران دستگاه‌های اجرایی با انتقال مشکلات حوزه کاری خویش به شورا، در جلسات شرکت کنند تا با هماهنگی و همدلی بتوانیم برای رفع آنها قدم برداریم.

مجید نقره‌دانی از مدیران اجرایی شهرستان خواست در این خصوص تحرک بیشتری داشته و ریسک پذیرباشند و با انتقاد از کسانی که از راه دور برای دردهای این شهر نسخه می پیچند، خواست از نزدیک مشکلات را لمس و وارد گود شوند.

وی تاکید کرد: اعضای شورای اسلامی شهر فردوس براساس عهد و پیمانی که با مردم بسته حرکت می‌کند و لازم است همه مسئولان ما را به دور از هر گونه حاشیه‌سازی حمایت کنند.

اجرای نمایش گروه طنز فرهنگی هنری نبوت باغشهر اسلامیه، هنرمندی خوانندگان بومی فردوس و نورافشانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

همچنین 15 دستگاه دوچرخه و یک دستگاه موتورسیکلت به قید قرعه به شهروندانی که عوارض‌های مختلف خود را از ابتدای سال 96 تا پایان هفتم اردیبهشت سالجاری به شهرداری پرداخت کرده بودند، اهداء شد.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *