شهرداری فردوس

نسخه آزمایشی

فراخوان طراحی و زیباسازی دیـواری و فضاهای شهری

شهرداری فردوس در راستای ارتقاء کیفیت هنری وساماندهی بصری منظرشهری و کمک به رشد فرهنگ تصویری شهروندان از تمامی هنرمندان وفعالان حوزه تجسمی  و نقاشی دیواری و دیوارنگاری بومی شهرستان دعوت می نماید طرح ها و ایده های پیشنهادی خود را با قابلیت اثربخشی ماندگاری و موضوعات متناسب با فرهنگ ، سنن و آداب و رسوم ، سلایق مردم شهرستان ارائه نمایند.

شرایط طرح های ارسالی
1- طرح های پیشنهادی با هدف آرامبخشی فضای شهری و آموزشی و فرهنگ سازی بصری باید از درون مایه فرهنگی ، هنری  ،تاریخی و مذهبی و جغرافیایی شهر فردوس بهره گرفته باشند .

2- طرح باید به لحاظ موضوع، روابط بصری و اصول زیباشناختی و نیز توجیهات فنی ارتباط موضوع و محتوای اثر با مكان مورد نظر هماهنگ باشد و تناسبات با بافت شهری، فرهنگی– اجتماعی منطقه در نظر گرفته شود.

3- در طراحی می بایست به زاویه و سرعت دید مخاطب توجه ویژه شود.

4- طرح می بایست با درنظر گرفتن عناصر بصری و نیز رنگ غالب در محیط طراحی شود.

5- طرح از مخاطب پذیری بالایی برخوردار بوده و قابلیت اجرا در فضاهای شهری را داشته باشد.

6-طرح باید برای اجرا با تکنیک نقاشی ، نقاشی شیشه ، کاشی شکسته( معرق کاشی) ، شیشه معرق ، کاشی لعاب دار ،نقش برجسته سفالی ، آجری و یا بتنی و نقاشی سه بعدی متناسب باشد.

7- طرح هایی که به صورت تلفیقی و دارای نوآوری باشند به صورت ویژه بررسی خواهد شد.

 8- دیواره ها با پیشنهاد شهرداری و یا پیشنهاد طراح پس از تایید شهرداری قابل اجرا خواهد بود.

 نحوه ارسال آثار

طراحان و هنرمندان محترم لازم است آثار خود را تا تاریخ 98/9/10  به صورت حضوری به دبیرخانه فراخوان به آدرس فردوس –بلوار جمهوری اسلامی – ساختمان شهرداری – واحد روابط عمومی ارائه نمایند.

 – طرح بصورت یک پرینت مرغوب در قطع A3 با کیفیت بالا

 شرا یط فراخوان:

  • رد یا قبول کلیه طرح ها بر اساس نظر شورای هنری و شهرداری و امکان برگزاری نمایشگاه ( یا سایر مقاصد انتشاراتی از طرح های انتخابی) برای شهرداری فردوس محفوظ است.
  • آثاری که در فراخوان های مشابه سایر شهرداریها شرکت داده شده و در سایر نقاط کشور اجرا شده باشند مجاز به شرکت در این فراخوان نیستند.
  • طرح های ارسالی هنرمندان پس از داوری به آنها عودت داده نخواهد شد.
  • رزومه مستند با مشخصات کامل فرد
  • طرح ها و آثاری که بصورت تیمی و گروهی ارائه و یا اجرا شوند در صورت احراز شرایط در اولویت پذیرش خواهند بود.

 علاقمندان می توانند جهت کسب اطلاعات بیشتر به صورت حضوری به روابط عمومی شهرداری فردوس مراجعه نموده یا با شماره تلفن 32729863-056 تماس بگیرند.

دانلود فراخوان+فرم ثبت نام

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *